Puntíkovánky *PLANETY* + 3 válečky

 
  • 1 z 6
 

puntikovanky - planety

Děti si vypuntíkují 8 planet sluneční soustavy, které si mohou navíc (spolu se všemi raketami a měsíci) vystříhnout a vytvořit si pohyblivou dekoraci.

 

Dostupnost Skladem
Cena 322,31 Kč bez DPH
390 Kč    
Značka UFUFA
Kategorie Malování
 

holka uvodni 1160x170

Puntíkovánky *PLANETY* + 3 válečky

Jsou jedinými na trhu - PUNTÍKOVÁNKY jsou českým originálem přímo ze srdce Valašska.

Jsou vyrobeny ručně  - žádná sériová výroba - jen z kvalitních a certifikovaných materiálů od českých dodavatelů.

Jsou vhodné pro děti už od 3 let.

Trénují jemnou motoriku i mozek, pozornost a soustředění. Zábavnou formou učí děti vnímat barvy, jejich odstíny a míchání.

Puntíkovací válečky, které v Puntíkovánkách nahrazují štětce, pastelky, fixy, a další, si děti zcela jistě zamilují a stanou se jejich novými oblíbenými výtvarnými nástroji.valecky2_1

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Merkur, Venuše, Země, Mars, Jupiter, Saturn, Uran a Neptun... to je osm planet sluneční soustavy, které netrpělivě čekají na vypuntíkování.

Na vypuntíkování, třeba i dokreslení a dozdobení, vystříhnutí a zavěšení.

20190814_151429   20190814_152612

A vypuntíkovat planety nebude nic složitého, zvládnou to už děti od 3 let, protože u FUFA nepotřebují umět kreslit, malovat, ani vybarvovat. U FUFA se totiž úplně jednoduše puntíkuje, a to pomocí FUFOvých speciálních puntíkovacích válečků, se kterými je to velká zábava.

A až děti puntíkovaní jednou vyzkouší, věřte mi, nebudou chtít už nic jiného : ).

20190814_153925

Součástí puntíkovacího bloku je plakátek (A4), na kterém jsou všechny planety znázorněny. Děti se mohou nechat vést zcela svou barevnou fantazií, ilustrace jim však mohou pomoci vypuntíkovat si planety podle jejich reálného zbarvení.

A až budou všechny vypuntíkované, mohou děti popadnout glitrová lepidla, metalické fixy ale i svítící barvičky a každou planetu si ještě dozdobit dle libosti.

Pak už jen nůžky, všechnu tu krásu povystřihovat a vyrobit parádní závěs s ve vzduchu se točícími planetkami.

A aby to nebyl jen tak obyčejný závěs, vystříhnout se mohou i všechny raketky a měsíce, které zdobí každou planetu, protáhnout jimi nit a do závěsu je přidat.

20190814_162208

A to pořád ještě není konec... vypuntíkováním zábava s puntíkovacími válečky nekončí.

Každou planetu se mohou děti pokusit samy celou vypuntíkovat podle vzoru na čistý papír (a nalepit na druhou stranu, aby byly planetky oboustranné a až se budou poryvem vzduchu pomalu otáčet, aby byly pořád vidět).

 

hneda

jakpuntikujeme

Planetky jsou poskládány ze samých puntíků. Ty jsou předkresleny jako tenké černé kružnice o třech různých průměrech (10 mm, 14 mm a 18 mm).

Součástí balení PUNTÍKOVÁNEK jsou proto 3 dřevěné válečky daných průměrů (tedy 10/14/18 mm), které nahrazují štětec.

Válečky jsou vyrobeny ručně z javorového dřeva. Jsou vybroušeny do hladka, nejsou lakovány ani jinak upravovány a z jedné strany (puntíkovací) jsou opatřeny pěnovkou, která výborně přenáší barvu. Každý váleček je navíc právě díky pěnovce barevně odlišen pro snažší rozlišení tří různých velikostí – průměrů.

valeckygdf

Úkolem je tedy trefit se puntíkovacím válečkem, namočeným do vodové barvičky, do předkreslené kružnice a postupně celou planetu dotvořit.

Stačí už jen vodové barvičky a hurá do puntíkování - do vodovek se jen kápne trocha vody a už jen namáčíme váleček, resp. jemně “třeme” barvičky, a PUNTÍKUJEME.

Kromě toho, že je puntíkování neobyčejně jednoduché a zábavné, má také navíc výborný efekt – první puntík, hned po namočení, je nejtmavší, každý další je světlejší a světlejší… děti si tak jednoduše a zábavnou formou začnou uvědomovat nejen základní barvy ale i jejich odstíny.

Výhodou vodových barviček je, že rychle zasychají, každý puntík se tak dá navíc překrýt dalším, klidně v jiné barvě, čímž vzniknou další a další odstíny.

Děti se tak mohou naučit, jaká barvička vznikne například smícháním modré a žluté, jaká, když červenou překryjeme žlutou.

 

                                                                              IMG_20200203_150705IMG_20200203_150814IMG_20200204_110834

Válečky jsou navíc téměř nezničitelné a tak dětem zůstanou i po vypuntíkování - mohou je použít k dalšímu tvoření.

Součástí PUNTÍKOVÁNEK je i plakátek se všemi zvířátky a cvičný list, na kterém si mohou děti puntíkování vyzkoušet.

 

material

kroužková vazba

16 listů A4 (kreslící karton 250g - velmi tvrdý, vydrží i větší množství vodové barvy) + 3 dřevěné válečky (průměr 10/14/18mm)

Každá strana je perforovaná pro snadné vytrhnutí listu z bloku.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.