Potřeby pro miminka

Jako maminka tří dětí vím, že nastávající rodiče čelí velkému tlaku jak ze strany svého okolí, tak ze strany společnosti. Obchodní řetězce, weby i magazíny nás neustále informují o novinkách v péči o děti a nepřetržitě nabízí nové a další hračky a pomůcky, které zaručeně potřebujeme v péči o dítě a jeho rozvoj. Děti i rodiče jsou často zbytečně vystavované nárokům, které nedokážou naplnit. I já jsem podléhala různým trendům a nabídkám. Naštěstí jsem si uvědomila, že dětské vnímání se rozvíjí postupně a potřebuje dostatek času i klidu, aby si zažilo nové vjemy a procvičilo a utvrdilo si nové schopnosti a dovednosti. Nebojte se vystoupit z koloběhu a zamyslete se třeba nad tím, jaké hračky vašim dětem nabízíte, z jakých jsou materiálů a jaký je jejich skutečný přínos.

Přirozený a zdravý rozvoj dítěte

Nejmenší děti plně spoléhají na Vaši podporu a péči. Krůček za krůčkem objevují svět kolem sebe a také vlastní já. Nejdůležitější je být dítěti nablízku, povídat si s ním, reagovat na jeho potřeby a zprostředkovat mu okolní vjemy jemně, bez křiklavých barev nebo zvukových rušivých prvků. Nejlepší volbou jsou například černobílé motivy, které dětské vnímání a zrakové funkce trénují již od dvou týdnů věku.

V dnešní době také bohužel žijeme obklopeni umělými materiály a chemií. Je těžké vyhnout se všem agresivním složkám a uzpůsobit životní styl tak, aby se většině z těchto věcí miminko vyhnulo. Proto se snažíme našim dětem dávat co nejvíce hraček z přírodních materiálů a kosmetiku s přírodními složkami. Naštěstí je nabídka v tomto oboru čím dál tím víc rozmanitější. Naše oblíbené značky pro děti můžete najít i v naší nabídce. Můžete si být jistí, že nakupujete to nejlepší pro Vaše děti či děti Vašich blízkých.  

Oblečení, kosmetika i hračky

Pokud Vám záleží na tom, jaké oblečení Vaše miminko nosí, dejte přednost bavlně a bambusovému vláknu. Materiál nechá pokožku přirozeně dýchat, nedráždí a nezatěžuje jemnou pleť. Nemusíte se bát složitější údržby, u kvalitní bavlny je tomu právě naopak. Úplet i látka si spolehlivě udrží původní barvu i tvar a vyrovnají se i s častým praním. Navíc moderní výrobci respektují praktické střihy oblečení, které zjednodušují přebalování i oblékání. Nezapomínají ani na atraktivní vzhled.

Jedna z nejdůležitějších věcí, kterou jsem začala řešit už u své první dcery, byla kosmetika. Nikdy by mne tenkrát nenapadlo, že pokud koupím například mýdlo, které je určené dětem, může obsahovat nějaké škodliviny. Čím víc jsem se o toto téma zajímala, tím překvapenější jsem byla. Kosmetiku na dětí používáme už od prvních dní a pokud je plná chemie, může mít vliv na budoucí zdraví a stav pleti. Pokud má miminko navíc sklon k akné nebo k ekzémům, měla by být obezřetnost ještě větší. Proto jsem začala na své děti používat výhradně přírodní kosmetiku a nechala stranou lákavé lahvičky v moderním designu a s příměsí nadbytečných vůní a složek. Malé regionální firmy mi naprosto uspokojivě nabídly šetrně upravené krémy, masti i oleje. Veškeré složky jsou získány šetrným způsobem, oleje se lisují za studena a zajistí tak pokožce maximální výživu. Srdcovou záležitostí jsou pro mne mastičky z včelařství Horákovi, které používám denně, a eshop Gravitas, který je plný čisté přírodní kosmetiky. 

A jakmile jednou začnete řešit kosmetiku, pozornost se Vám stočí samozřejmě i na hračky. Najednou mi začalo záležet na tom, aby moje děti měli kvalitní a pokud to jde i české hračky. Radši jsem si připlatila za kvalitu než za kvantitu.  Můj internetový obchůdek se Vám snaží nabídnout to, co děti využijí nejvíce a nejdéle. Pro nejmenší se nabízí zejména klipy na dudlík, které miminko později může využít i jako kousátko, měkké hračky v podobě zvířátek, které později využijete jako hračku do vany nebo měkoučká hryzátka, která rozvíjí jemnou motoriku, později můžou fungovat i jako mazlíček. I zde je možné vybrat zdravotně nezávadné materiály, které vyhoví snadné údržbě, dovolí vám hračky udržet v perfektní čistotě. Zároveň rozdílné materiály, pevné i měkké, podporují dítě v rozvoji. Bezpečné oblé tvary, věrná podoba s reálnými zvířaty i rostlinami, příjemné barvy, to vše vaše dítě zaujme nejvíc a posune jej dál.

A protože jsem chtěla, aby maminky všechny tyto krásné věci našly na jednom místě a aby se jim dostávalo v podobě dárků to nejlepší, sestavená krabička poslouží jako skvělý dárek a vybaví vás nebo vaše nejbližší tím nejlepším.